Atrakcje dla golfistów

Golf

Golf dla początkujących

Gra polega na wbiciu piłeczki do dołka możliwie najmniejszą liczbą uderzeń specjalnie do tego przeznaczonymi kijami. Dystans pomiędzy tee (miejscem rozpoczęcia gry na dołku) a samym dołkiem znajdującym się na „greenie”, wynosić może nawet 500 metrów (przeważnie wynosi od 80 do 450). Pole golfowe to obszar specjalnie zaprojektowany, zajmujący zazwyczaj od 40 do 80 ha, podzielony na tak zwane „dołki”. Klasyczną rundą w golfie jest zagranie 18 dołków. Bywają też pola 9-dołkowe (nazywane często treningowymi), bywają też kompleksy 3 i więcej pól 9-dołkowych.Pole golfowe to nie tylko płaski teren. To także przeszkody w postaci jezior, jeziorek, drzew, krzaków, dołów z piaskiem (tzw. bunkrów), czasami nawet ocean lub rzeka mogą być przeszkodą (co nie oznacza, że musimy zagrać piłką ponad całym oceanem). Trawa na polu jest specjalnego gatunku, troskliwie i często codziennie pielęgnowana, o określonej wysokości. Na tzw. greenie trawa przypomina wręcz wykładzinę – jest tak gęsta i krótko ścięta.
Gra nie wymaga specjalnych predyspozycji. Jeśli jesteśmy ogólnie sprawni fizycznie – to możemy grać. Golf wymaga co prawda długich spacerów (jedna runda to około 8-10 kilometrów), ale to nie powinno nikomu zaszkodzić. Wręcz odwrotnie, długi spacer na polu jest często jedynym spacerem na jaki mamy ochotę. Jeśli natomiast ktoś nie może pokonywać tak długich dystansów może wypożyczyć melex i zamiast spaceru jeździć nim po polu. Golf jest sportem dla ludzi w każdym wieku. Grać mogą dzieci, nastolatkowi, dorośli a także ludzie w podeszłym wieku. Nie ma to żadnego znaczenia. Dopóki możemy uderzyć piłkę kijem i póki widzimy gdzie leci nasza piłka dopóty możemy grać w golfa. Dla każdego przedziału wiekowego producenci sprzętu opracowali specjalne rodzaje kijów mające na celu ułatwić i uprzyjemnić grę. W Stanach Zjednoczonych gdzie golf jest najbardziej popularny często widzimy małżeństwa w wieku 60-70 lat grające wspólnie na polach golfowych.

W Jastrzębiej Górze i pobliskich miejscowościach znajdują się miejsca do gry w mini golfa. Jeśli jednak ktoś chce zająć się poważnie tym sportem lub już gra, w pobliżu Wejherowa ( 45km od naszego Ośrodka ) znajduje się Sierra Golf Club więcej informacji pod adresem www.sierragolf.pl

Rezerwacje

tel : 58 674 95 96
kom. 604 541 803
kom. 600 043 360
e-mail: relaksiwygoda@wp.pl

Kontakt

tel. (058) 674 95 96
tel. kom. 600 043 360
e-mail: relaks@3h.pl

Adres

BAŁTYCKI RELAKS
ul.Wypoczynkowa 1
84 -104 Jastrzębia Góra