Atrakcje dla żeglarzy

Żeglarstwo

Morskie żeglowanie

Dziś wynajęcie jachtu ( czyli czarter ) nie stanowi problemu . Kluby morskie zatrudniają zawodowych szkutników, dzięki temu można mieć pewność, że jacht nie rozpadnie się przy pierwszym zderzeniu z falą. Jeśli nie posiadamy odpowiednich patentów można też wynająć skipera na rejs. Nad Zatoka Gdańską można wyczarterować pięciosobową łódź za cenę nie wyższą niż na Mazurach. Jednym z najbliższych portów jachtowych jest port w Pucku ( 17km od naszego Ośrodka ), jachty cumują przy wschodnim nabrzeżu koło bazy Harcerskiego Ośrodka Morskiego ( ul. Żeglarzy 1 tel.(058)732565 ). Zachodnia część użytkowana jest przez kutry i nie należy zaimować im miejsca.
Portem którego należy odwiedzić w pierwszej kolejności jest oczywiście Gdynia ( odległość od Ośrodka 45km ) . Podejście do basenu jachtowego im. Mariusza Zaruskiego, przyjmującego jachty o długości do 20m.
Basen portowy w Jastarni ( 23km o naszego Ośrodka ) jest dobrze osłonięty, użytkowany zgodnie przez kutry i łodzie rybackie, statki białej floty oraz żeglarzy. W porcie tym odpłatnie można zacumować jacht, umyć się, podładować akumulatory.
Podejście do portu Helskiego ( 37km od naszego Ośrodka ) nie jest trudne ani niebezpieczne. Przystań jachtowa znajduje się przy falochronie południowym, gdy wieje N jest tam nieprzyjemne falowanie. Gdy wieje z północy zacumuj w basenie wewnętrznym do burty kutra rybackiego.

Żeglarstwo śródlądowe

Najbliższym miejscem ( 32km od naszego Ośrodka ) dla żeglarzy śródlądowych jest miejscowość Nadole nad jeziorem Żarnowieckim. Gdzie posiadając patent możemy wypożyczyć żaglówkę lub kajak czy rower wodny. Nad południowym brzegiem jeziora stoi największa w kraju elektrownia szczytowo pompowa o mocy 680 MW.

Rezerwacje

tel : 58 674 95 96
kom. 604 541 803
kom. 600 043 360
e-mail: relaksiwygoda@wp.pl

Kontakt

tel. (058) 674 95 96
tel. kom. 600 043 360
e-mail: relaks@3h.pl

Adres

BAŁTYCKI RELAKS
ul.Wypoczynkowa 1
84 -104 Jastrzębia Góra